Naposledy aktualizováno: 11.08.2022 21:04:16
Na úvodní stranu

Obecní knihovna Předměřice n.L.

Obecní knihovna Předměřice nad Labem

Školská 279

503 02 Předměřice nad Labem

Zřizovatel: Obec Předměřice nad Labem

 

Vážení čtenáři,

od září půjčujeme v novém výpůjčním programu, který nabízí online katalog. V něm si můžete vyhledat knihu, o kterou máte zájem, zjistit, zda je dostupná, a případně si ji zarezervovat. Odkaz na online katalog je v levém sloupci. 

 

Knihovna bude do 21. srpna uzavřena. 

Přejeme krásné léto. 

 

Knihovna sídlí v nově zrekonstruované a bezbariérové části budovy základní školy. Plní funkci knihovny obecní a školní. Zcela nové a moderní je kompletní vnitřní zařízení. Knihovna využívá automatizovaný systém Tritius REKS,  vybavena je prezenční technikou, dataprojektorem a promítacím plátnem. Návštěvníci mají k dispozici nové počítače s bezplatným připojením k internetu. Čtenářům nabízí knihovna přes 7 000 vlastních svazků, dále průběžně obměňované soubory z fondu Střediskové knihovny v Hradci Králové, 18 titulů periodik, deskové hry. Knihovna se zapojuje do projektů na podporu čtenářství - pasování prvňáčků, Noc s Andersenem, oceňování čtenářů v rámci soutěže Čtenář roku, Týden knihoven, pro žáky ZŠ organizuje různě tematicky zaměřené besedy a besedy se spisovateli, literární a výtvarné soutěže. Ve spolupráci se ZŠ vznikají vlastní projekty převážně zaměřené na místa v nejbližším okolí, např. Pojďte s námi do pravěku, Pohádky od Labe, Jak se žije předměřickým skřítkům, a na nejvýraznější spisovatele našeho regionu, Za pohádkami Boženy Němcové, Jaká je moje babička, Krajem Devatera pohádek, Putování za sourozenci Čapkovými.

 

novaknih2.jpg

 

novaknih1.jpg

 

novaknih3.jpg novaknih4.jpg

 

                           

Celé Česko čte dětem má svou píseň. Poslechněte si ji.        

 

hthttps://www.youtube.com/watch?v=RSKWUBrHyy4&feature=youtu.betps://www.youtube.com/watch?v=RSKWUBrHyy4&feature=youtu.be